• BigImage1

Nga 2 nëntori në DokuKino

I burgosur, THOR-i i fuqishëm e gjen veten në një garë vdekjeprurëse gladiatore kundër Hulkut, ish-aleatit të tij. THOR duhet të luftojë për mbijetesë dhe të garojë kundër kohës për të parandaluar, HELA-n e fuqishëm që të shkatërrojë shtëpinë e tij dhe qytetërimin Asgardian.

Regjia: Taika Waititi
Në rolet kryesore: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett

Zhanri: Aksion/Aventurë/Komedi
Formati: 2D
Mosha: 13+