Qershori në DokuKino

BAYWATCH
Nga 1 qershori

Një roje bregdetare me përvojë detyrohet që të bashkpunoj me kolegun e tij të ri për të zbukuar të fshehtën pas aktiviteteve kriminale që po e kërcënojnë të gjithë vijën bregdetare.
Regjia: Seth Gordon
Në rolet kryesore: Dwayne Johnson, Zac Efron, Alexandra Daddario
Zhanri:Komedi
Kohëzgjatja:
Mosha: 18+THE MUMMY
Nga 8 qershori

Varri i një princeshe të lashtë egjiptiane zbulohet dhe bashkë me të edhe zemërligësia e saj që tani rrezikon njerëzimin e kohës moderne.
Regjia: Alex Kurtzman
Në rolet kryesore: Tom Cruise, Sofia Boutella, Annabelle Wallis
Zhanri: Aksion, Aventurë, Fantazi
Kohëzgjatja: 2h

CARS 3 3D
Nga 15 qershori

I famshmi Lightning McQueen është i vendosur që t’iu vërtetojë garuesve të rinjë se ende është më i miri.
Regjia: Brian Fee
Në rolet kryesore: Armie Hammer, Nathan Fillion, Owen Wilson
Zhanri: Animacion, Aventurë, Komedi
Formati:3D
Kohëzgjatja: 1h 49 min
Mosha: E përshtatshme për të gjithë

TRANSFORMERS: THE LAST KNIGHT 3D
Nga 22 qershori

Njerëzimi është në luftë kundër Transformersve, Optimus Prime nuk është më. Shpëtimi i vetëm gjendet në të kaluarën e njerëzimit në kohën e mbëritjes së Transformerve.
Regjia: Michael Bay
Në rolet kryesore: Laura Haddock, Mark Wahlberg, Gemma Chan
Zhanri: Aksion, Aventurë, Sci-Fi
Formati: 3DDESPICABLE ME 3 3D
Nga 29 qershori

Në pjesën e 3-të të serisë së Despicable Me, Gru njihet me vëllaun e tij binjak, egzistenca e të cilit ishte e paimagjinueshme deri në atë moment.
Regjia: Kyle Bald, Pierre Coffin, Eric Guillon
Në rolet kryesore: Jenny Slate, Kristen Wiig, Steve Carell
Zhanri: Animacion, Aksion, Aventurë
Formati: 3D
Kohëzgjatja: 1h 36min
Mosha: Nën shoqërinë e prindit

ROUGH NIGHT
Nga 29 qershori

Nata e beqarisë së Jess (Scarlett Johansson) kthehet në makth kur ajo dhe shoqet e saja aksidentalisht vrasin striptistin.
Regjia: Lucia Aniello
Në rolet kryesore: Scarlett Johansson, Zoë Kravitz, Kate McKinnon
Zhanri: Komedi
Formati: 2D