Bllogu

 • slide

  Temperaturat e larta i menaxhon shumë mirë salla e kinemasë. Me një ambient relaksues, të pastër dhe të freskët, eksperienca e shikuesit është e pazëvendësueshme. Aventurat e verës në #dokukino ka kohë që kanë filluar, por korriku do të jetë me shumë histori, dramë, të vërteta dhe aksion! Gjatë këtij muaji, rikthehet në kinema filmi […]

  Lexo më shumë

 • slide

  Përderisa efektet speciale janë po aq të mira sa gjithmonë, elementet më të mira të filmit janë storja dhe aktorët, ku përfshihet edhe Tom Holland si Spider-Man. I riu Peter Parker / Spider-Man (Tom Holland), i cili bëri daljen e tij të bujshme në Captain America: Lufta Civile, fillon të zbulojë identitetin e tij të […]

  Lexo më shumë

 • slide

  Rough Night, komedi për një natë beqarie që kthehet në ferr, është shembull pse gratë duhet të jenë në më shumë filma të Hollywood-it. Jess është një politikane e fejuar e cila takohet me tre shoqet e saj të kolegjit për një fundjavë të natës se beqarisë në Miami. Nata e festës së madhe së […]

  Lexo më shumë

 • slide

  Marrë nga: maniakat.com Një vepër në tri akte që provon të sjell vuajtjet dhe sfidat që pëson një i ri zezak me mendime ‘konfuze’. Shkurtimisht kështu do të mund të definonim filmin ‘Moonlight’. Por, ka më shumë në vete. Filmi sjell tregimin për një djalë i cili është në rrugëtim të zbulimit të vetvetes. Ky […]

  Lexo më shumë

 • slide

  Rouge One është planifikuar të jetë i pari i antologjisë së Star Wars, serisë e cila pritet të fokusohet në karakteret Han Solo dhe Boba Fett. Kathleen Kennedy shpjegoi se këto filma nuk do të ndërhyjnë në filmat e triologjive duke thënë: George Lucas ishte shumë i qartë se si kjo funksionon. Kanuni që ai […]

  Lexo më shumë

 • slide

  Një nga librat më të përmendur të Dan Brown, si shumë të tjera, është kthyer në film. Inferno me Tom Hanks në rolin kryesor, e tregon jetën e një specialisti të simboleve të quajtur Robert Langdon, i cili ndjek gjurmë të dhëna lidhur me poetin e madh mesjetar, Dante. Kur ai zgjohet në një spital […]

  Lexo më shumë

 • slide

  Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children 3D shfaqet çdo natë në ora 19:30 në DokuKino, duke filluar nga 29 shtatori!   Tim Burton njihet si regjisori i filmave gotik dhe fantastik. Këtë herë ai vjen me historinë e Miss Peregrine, e cila e ka një shtëpi për fëmijë të “veçantë”. Kjo e “veçantë” do të […]

  Lexo më shumë

 • slide

  Bridget Jones (Renée Zellweger) është kthyer. Në “Bridget Jones’s Baby“, heroina Britaneze është shtatzënë, dhe ajo nuk e di se kush është babai i fëmijës së saj – Mark (Colin Firth) që është ish i dashuri i saj apo milioneri Jack (Patrick Dempsey) me të cilin u njoftua në internet. Ja çfarë duhet të dini […]

  Lexo më shumë

 • slide

  Ndjenjë e mirë të jesh i keq… Suicide Squad është film magjik, për ata që gjithmonë e kanë pasë një dashuri për karakterin e keq në film. Aq më shumë – Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie dhe Cara Delevingne në të njejtin film do të thotë se ka komedi aq sa ka aksion dhe […]

  Lexo më shumë

 • slide

  Jason Bourne-it tani më i kujtohet se kush në të vërtetë është dhe mundohet t’i zbulojë të fshehurat e të kaluarës së tij. Filmi shfaqet nga 27 korriku deri më 2 gusht në Dokukino, Prizren. Kanë kaluar 10 vite që prej Jason Bourne (Matt Damon) u largua nga agjencia e cila e trajnoi atë për […]

  Lexo më shumë