Autori: dokukino

  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3

Vjeshtë në Kinema

slide

Tetori i artë e i gjatë, sjell vjeshtën në DokuKino me premiera dhe oferta të ndryshme. Film i zhandrit Aksion/Komedi, në rolet kryesore me Taron Egerton, Pedro Pascal, Sophie Cookson, Julianne Moore, Colin Firth e të tjerë vazhdon të shfaqet edhe gjatë muajit të artë si edhe vet emri i tij Kingsman: The Golden Circle. […]

Lëxo më shumë

Festivali i Filmit Turk

slide

Kinemaja Turke vjen në Prizren! Nga 8 deri më 15 shtator, Konsulata Turke në Prizren në bashkëpunim me DokuFest organizon Javën e Filmit Turk. Hyrja për të gjitha shfaqjet janë FALAS dhe janë të titruara në Shqip! Filmi “Dedemin İnsanları” do të bëj hapjen e Festivalit të Filmit Turk, në LUMBARDHI, të premten datë 8 […]

Lëxo më shumë

Gushti në DokuKino – Pas DokuFestit

slide

Gushti në kinemanë e Prizrenit fillon me festivalin e filmit të shkurtër dhe dokumentar DokuFest. DokuKino do t’i shfaqë filmat e jashtëzakonshëm të festivalit nga data 4 deri më 12 gusht, në koordinim më 7 kinematë tjera të festivalit. Ndërsa puna e me program të rregullt të kinemasë fillon më 15 gusht, DokuKino do të […]

Lëxo më shumë

Korriku në DokuKino

slide

Korriku sërish sjell filma të jashtëzakonshëm në ekranin e madh. DokuKino është gati, e ju? SPIDERMAN HOMECOMING 3D Nga 6 korriku në kinema Pas paraqitjes së tij të parë si Spider-Man në Captain America: Civil War Peter Parker mundohet të mbajë në kontoll jetën e tij private, shkollën si dhe titullin si Spider-Man. Regjia: Jon […]

Lëxo më shumë

Qershori në DokuKino

slide

BAYWATCH Nga 1 qershori Një roje bregdetare me përvojë detyrohet që të bashkpunoj me kolegun e tij të ri për të zbukuar të fshehtën pas aktiviteteve kriminale që po e kërcënojnë të gjithë vijën bregdetare. Regjia: Seth Gordon Në rolet kryesore: Dwayne Johnson, Zac Efron, Alexandra Daddario Zhanri:Komedi Kohëzgjatja: Mosha: 18+ THE MUMMY Nga 8 […]

Lëxo më shumë

Maji në DokuKino

slide

GUARDIANS OF THE GALAXY 2 3D NGA 3 MAJI Vazhdimi i sagës së “Guardians of the Galaxy” dhe aventurave të tyre kur Peter Quill zbulon misterin e prejardhjes së tij. Regjia: James Gunn Në rolet kryesore: Chris Pratt,Zoe Saldana, Vin Diesel, Bradley Cooper, Sylvester Stallone, Kurt Russell Zhanri:Aksion, Aventurë, Sci-Fi Kohëzgjatja: 2h 17min Mosha: 13+ […]

Lëxo më shumë

Konkurs pune në DokuKino

slide

Kinemaja e Prizrenit, DokuKino, shpall konkurs për 1 SHITËS/E. Detyrat dhe përgjegjësitë: Përkujdeset për shitjen e biletave; Përkujdeset për shitjen e produkteve tjera; Bën hapjen dhe mbylljen e shitores; Bën pranimin / dorëzimin e filmave në koordinim me menaxherin/en; Kryen të gjitha detyrat tjera të caktuara nga menaxheri/ja. Kriteret: Përvojë në shitje; Komunikativ/e; Njohja e […]

Lëxo më shumë

Prilli në DokuKino

slide

Premierat e muajit prill në DokuKino SMURFS: THE LOST VILLAGE 3D Nga 1 prilli në kinema Filmi më i ri nga Smurfs flet për avetura të reja. Smurfette zbulon një hartë sekrete që tregon një fshat të lashtë me smurfs por që për të arritur atje duhet të kalojnë nga pylli i ndaluar. Regjia: Kelly […]

Lëxo më shumë

PlayUK: 10 premiera, 4 ditë

slide

Biletat shiten tek DokuKino në Prizren British Council në bashkëpunim me DokuFest po organizon festivalin e filmit të ri britanik „PlayUK“, i cili zhvillohet nga 16 deri në 19 Shkurt dhe do i cili synon të mbledhi audienca nga Beogradi, Podgorica, Prizreni, Sarajeva, Shkupi dhe Tirana. Do të jepen 10 filma dhe dokumentarë premierë të […]

Lëxo më shumë

Shkurti dhe Marsi në DokuKino

slide

FIFTY SHADES DARKER Nga 8 Shkurti në Kinema Derisa Christian është në konflikt me djajt e tij të bredshëm, Anastasia do të përballet me xhelozinë dhe lakminë a gruas që ishte me Christianin para saj. Regjia: James Foley Në rolet kryesore:Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson, Jennifer Ehle, Victor Rasuk, Luke Grimes, Rita Ora, Eloise […]

Lëxo më shumë

  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3